Nie da się nie zauważyć, że w pokojach dziecięcych narodziła się nowa moda, a mianowicie moda na monochromatyzm. Trend, który opiera się głównie na stonowanych barwach, jest świetną podstawą dla kolorowych miśków, lalek oraz innych zabawek.

Będziecie zdziwieni jak łatwo projektuje się pokój dziecka, gdy jedynym wyzwaniem jest połączenie czarnego z białym. Na rynku obecnie dostępna jest cała masa przedmiotów, które ułatwią dekorowanie wnętrza w monochromatycznym stylu. Postaramy się zatem wskazać kilka rozwiązań, dzięki którym wzorowo poradzicie sobie z zadaniem.

  1. Biały powinien być przodującym kolorem. Niezbyt to praktyczne w przypadku kiedy synonimem słowa „dziecko” jest „chaos” i kilka innych nie przyjaznych ścianom słów… Na szczęście z pomocą przychodzą farby, które ułatwiają nam szybkie pozbywanie się kleksów. Kolor czarny zaś powinien być używany jako akcent, na tle białego. Złota zasada: 70% białego i 30% czarnego.
  2. Dodaj wzór! Konfrontacja wzorów z białym i czarnym, to znak rozpoznawczy monochromatyzmu w pokojach dziecięcych. Mogą to być gwiazdy albo parasolki na ścianach, bądź trójkąty na pościeli, czy poduszce. Warto kierować się prostotą i odpuścić sobie skomplikowane, chaotyczne grafiki.
  3. Tkaniny w ruch! Dywany, koce, grube dzianiny – wszystko będzie idealnie pasowało. W tym przypadku możemy zapomnieć o umiarze i pozwolić sobie na warstwowe szaleństwo.
  4. Dodaj odrobinę szarego, aby zaprzeczyć schematom. To pochodny czarnego, więc nikt nie nazwie tego oszustwem!
  5. Masz wrażenie, że pokój robi się mało dziecięcy? Wszystko przewidzieliśmy. Doskonałym kontrastem dla monochromatycznych pokoi jest drewno – najprostszy sposób na ocieplenie wnętrza. Jeżeli nie masz paneli na podłodze, świetnie sprawdzą się drewniane meble. Proponujemy te marki Pinio – proste formy, ciekawy design i przede wszystkim gwarantowane bezpieczeństwo. Polskie meble, projektowane z najwyższą starannością, będą strzałem w dziesiątkę!
  6. Jeżeli masa kolorowych zabawek zaburza prostotę, najlepszym sposobem na odwrócenie tego procesu będzie skrzynia na zabawki! Pomieści więcej niż się spodziewasz i będzie doskonałym dodatkiem do wnętrza.

źródło: Pinio – informacja prasowa

Meble: www.pinio.com.pl
Dodatki i zdjęcia: www.kalaluszek.pl

3

6_1