Styl mieszkania jest w dużej mierze określany przez znajdujące się w nim dodatki, meble i materiały. Wykończenie wnętrza bywa więc pracochłonne, realizacja prezentowanego projektu zajęła agencji architektonicznej Perfect Space przeszło pół roku. Okres ten byłby może krótszy, jednak duża część elementów stolarskich, których w mieszkaniu nie brakuje, musiała zostać wykonana na specjalne zamówienie z orzecha amerykańskiego.

Orzech amerykański charakteryzuje się szlachetną, ciemną barwą o fioletowo-brązowym odcieniu, która nie dość, że jest atrakcyjna wizualnie, to jeszcze ociepla wnętrze i nadaje mu ponadczasowy wymiar. Drewno jest obecne zresztą w całym wnętrzu. Ciemny orzech amerykański możemy dostrzec także w kuchni, w której stanowi kontrast wobec jej białego wyposażenia: płyty indukcyjnej, wpuszczonego w blat ceramicznego zlewu oraz elektrycznie otwieranych szafek. Na kuchennych kafelkach zamieszczono reprodukcję słynnego obrazu Mondriana, czyli kompozycję złożoną z prostych linii, kwadratów i czystych barw, która wprowadza do wnętrza odświeżający dynamizm, a jednocześnie nie zaburza jego spójności.

W mieszkaniu zostały zaprojektowane dwa pomieszczenia łazienkowe – oba wykończone za pomocą designerskich materiałów (płytki ceramiczne od Macieja Zienia) oraz sprzętów (kabina prysznicowa Huppe Studio Paris oraz wanna Villeroy & Boch). Ciekawym pomysłem jest z pewnością smukła umywalka o formie filiżanki do kawy, która nie tylko wyróżnia się kształtem, lecz jest też w pełni funkcjonalna, bowiem uszko może służyć podczas porannej toalety jako wieszak na ręcznik.

Mieszkanie to urządzone jest wprawdzie w nowoczesnym stylu (designerskie lampy wiszące), jednak przy jego aranżacji postawiono przede wszystkim na naturalne materiały wykończeniowe. Z tego śmiałego połączenia drewna ze stylowymi dodatkami powstało wnętrze w równej mierze nowoczesne, jak i klasyczne.

23

25